Forumi Mbështetje Jozyrtare e ForumAktiv
Mirë se erdhet ke forumi jozytarës e ForumAktiv.

Për të përfituar të plotë të çdo gjë e ofruar nga forumin tonë, ju lutem hyni në forum, nëse ju jeni tashmë një anëtar, ose bashkuar komunitetin tonë në qoftë se ju nuk jeni ende.

Si të boni një përcjellim

Go down

Si të boni një përcjellim Empty Si të boni një përcjellim

Post by Doktor Ramazan on Tue Sep 16, 2014 12:38 am


Si ta boni një përcjellim


Përshëndetje / Tungj!

Unë do të mësoj se si të krijoni një përcjellim me HTML dhe BBCode.

Për HTML:
Për të përdor këtë kodimin në forum tënd, ti duhet të kesh HTML aktivizuar. Kjo është përdor kryesisht në pjesë të ndryshme në panelit të administratës. Kodimin është:

Code:
<a href="[LINK_KETU]">[MESAZH_KETU]</a>


Për BBCode:
Kjo është përdor ma shumë në tematët e forumit, pë edhe mund të përdorish në disa vende në panelit të administratës. Kodimin është:

Code:
[url=LINK_KETU]MESAZH_KETU[/url]

[LINK_KETU] është ku ju vendosni lidhjen.
[MESAZH_KETU] është ku ju vendosni mezashin e fjalëve.

Kënaquni! Very Happy

Shkruar nga: Doktor Ramazan

Doktor Ramazan
Doktor Ramazan
Administrator
Administrator

Male
Asnjë Paralajmërim
Dialekt : Gheg
Numri i postimeve : 79
Data e Anëtarësuar : 2014-09-14
Vjeç : 22
Google Chrome

http://ndihme.forumsq.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum