Forumi Mbështetje Jozyrtare e ForumAktiv
Mirë se erdhet ke forumi jozytarës e ForumAktiv.

Për të përfituar të plotë të çdo gjë e ofruar nga forumin tonë, ju lutem hyni në forum, nëse ju jeni tashmë një anëtar, ose bashkuar komunitetin tonë në qoftë se ju nuk jeni ende.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Mbështetje Jozyrtare e ForumAktiv
Mirë se erdhet ke forumi jozytarës e ForumAktiv.

Për të përfituar të plotë të çdo gjë e ofruar nga forumin tonë, ju lutem hyni në forum, nëse ju jeni tashmë një anëtar, ose bashkuar komunitetin tonë në qoftë se ju nuk jeni ende.
Forumi Mbështetje Jozyrtare e ForumAktiv
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndryshimi i Datacenter

Go down

Ndryshimi i Datacenter Empty Ndryshimi i Datacenter

Post by Doktor Ramazan Tue Sep 30, 2014 8:14 am


Ndryshimi e DataCenter
Anëtarët të dashur e ForumAktiv,


Në mënyrë që të kryejnë shërbimin tonë dhe për të pasur forume më të qëndrueshme, ne kemi vendosur për të ndryshuar datacenter tonë. Paralelisht me ndryshimin Datacenter, ne gjithashtu do të zëvendësojë disa servera të vjetra për, serverat e reja më të fuqishme.


Studimet teknike tashmë janë të gjatë. Pra, ky projekt është në fazën e testimit për të finalizuar detajet e fundit para forumit të migrimit në serverat e reja dhe Datacenter ri.


Gjatë migrimit, ka disa rreziqe të whitepages, slowdows, apo forume jo në dispozicion. Kjo është  normale
Mos kini frikë, çdo gjë është thjesht nën kontrollin e ekipit tonë teknik. Ata janë duke bërë të mirën e tyre për të bërë migrimit të shpejtë dhe të lehtë ..


Kjo mirëmbajtjes është planifikuar për sot (30 shtator)

 Ju lutemi vini re:
- Krijimi i forumit nuk është në dispozicion brenda 60 minutave
- Mos e ngarkoni lëkurën nëpërmjet Hitskin këtë mëngjes
Doktor Ramazan
Doktor Ramazan
Administrator
Administrator

Male
Asnjë Paralajmërim
Dialekt : Gheg
Numri i postimeve : 79
Data e Anëtarësuar : 2014-09-14
Vjeç : 24
Google Chrome

https://ndihme.forumsq.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum